Aktualnie prowadzimy zapisy na program Work and Travel, Internship USA, Praca w Australii Zapraszamy!
 
  USA
 
  Anglia
 
  Niemcy        
 
  Australia        
 
  Irlandia        
 
  status aplikacji


   Podatki  USAAngliaNiemcyAustraliaIrlandia
AKTUALNE INFORMACJE ZNAJDZIESZ NA NOWEJ STRONIE FOSTER'A
KLIKNIJ TU PODATKI.


   FOSTER oferuje możliwość zwrotu podatków zapłaconych podczas legalnej pracy w Niemczech, we współpracy z Neumann & Wiśniewski KBRF Sp.zo.o.

Dlaczego warto odzyskać pieniądze z naszą pomocą?

   Dla wszystkich osób pracujących w Niemczech rozliczenie podatkowe z tamtejszym fiskusem jest obowiązkiem. Sytuacja podatnika zagranicznego w Niemczech jest specyficzna.

   Rozliczenia podatku może w imieniu podatnika dokonać praktycznie prawie każda kancelaria adwokacka i radcowska w Niemczech. Nie każda jednak potrafi dostosować się do specyfiki podatnika polskiego. Nasze doświadczenie pozwala odzyskać maksymalną możliwą do odzyskania kwotę. Wykazujemy wszystkie możliwe, przysługujące Polakom ulgi.

   Wiąże się to niestety z większą ilością dokumentów, które musimy w imieniu klienta dostarczyć do niemieckiego urzędu skarbowego, ale w zamian za to udaje się często odzyskać do 100% podatku.

   Jeżeli zamierzają Państwo wyjeżdżać za granicę do państw Unii Europejskiej warto mieć czyste konto w rozliczeniach z niemieckim urzędem skarbowym. W przypadku zaległości podatkowych dana osoba trafia do bazy komputerowej, co może uniemożliwić wjazd, albo spowodować egzekucje zaległości w momencie przekraczania granicy dowolnego państwa UE.

Kto może ubiegać się o zwrot podatków?

   Zwrot nadpłaty podatkowej przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w Niemczech, a jej pracodawca odprowadzał za nią podatek.

Za jaki okres można sie rozliczać?

   Deklaracje podatkowe można składać w niemieckim Urzędzie Skarbowym za dwa poprzednie lata rozliczeniowe (np.: w roku 2004 składamy deklaracje za lata: 2003 i 2002).

Jaki dokument nalezy złozyc, aby uruchomic procedurę zwrotu podatku?

Wypełniony formularz - formularz zwrot podatku (pobierz TUTAJ) (dok. MS WORD)

Gdzie należy złożyć wymagane dokumenty?

   W celu uruchomienia procesu odzyskiwania podatków należy dostarczyć osobiście wymagane dokumenty lub przesłać pocztą na adres:

FOSTER ul. Grzybowska 2, lok. 15
00-131 Warszawa

z dopiskiem: Podatki

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:
Tel:   (022)  331 00 00-01
Fax:  (022)  331 00 03
E-mail:  tax@foster.net.pl


 
   
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.