Aktualnie prowadzimy zapisy na program Work and Travel, Internship USA, Praca w Australii Zapraszamy!

 
  Kanada
 
  Australia
 
 kurs językowy i praca
 
 studia i praca
 
  karty ISIC, EURO<26...
 
  tanie noclegi

   Praca  Australia  kurs językowy i pracastudia i praca


AKTUALNE INFORMACJE ZNAJDZIESZ NA NOWEJ STRONIE FOSTER'A

WWW.NAUKAIPRACA.PL

KLIKNIJ TU PRACA I NAUKA W AUSTRALII.


Kurs językowy i praca


UWAGA: Specjalna cena dla naszych Klientów tylko 18 PLN za 1 godzinę nauki.


Kurs językowy i praca w australii

Wszystkim zainteresowanym wyjazdem do Australii, oferujemy program nauki języka angielskiego połączonego z pracą. Możliwe są wyjazdy na okres od 3 miesięcy do 2 lat. Oferowane przez nas kursy skierowane są do osób powyżej 20 roku życia, bez górnej granicy wiekowej. Najstarszy uczestnik programu, który wyjechał za naszym pośrednictwem miał 55 lat Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami, jeżeli są Państwo zainteresowani podjęciem nauki w innych miastach niż Sydney prosimy o kontakt.

Szkoła języka angielskiego:

North Sydney English College (NSEC) dzięki wysokiej jakości nauczania, oraz bogatej ofercie, uważana jest za jedną z najlepszych szkół językowych w Sydney. Szkoła posiada akredytację NEAS - rządowej organizacji National ELICOS Accreditation Scheme. Szkoła mieści się w północnej części Sydney, w pobliżu przystanku metro oraz centrum handlowego. Posiada małą bibliotekę, kawiarnię, bezpłatny dostęp do Internetu, a wszystkie sale są klimatyzowane.
Zajęcia prowadzone są w grupach od 8 do 18 studentów, na 5-ciu poziomach nauczania a także przygotowują do egzaminów na studia wyższe - IELTS. Studenci szkoły pochodzą z ponad 20 krajów świata, a nauczyciele to absolwenci uniwersytetów australijskich posiadający wysokie kwalifikacje oraz międzynarodowe doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego.
W pierwszym dniu nauki studenci odbywają test, po którym zostają przydzieleni do jednej z następujących grup: Beginners, Lower Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate lub Advanced.
Po ukończeniu nauki w NSEC studenci otrzymują certyfikat ukończenia kursu. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych kursów, na miejscu w Sydney.

Kurs językowy w australii Daty rozpoczęcia nauki w 2007 roku:

Styczeń: 08, 15, 22, 29,
Luty: 05, 12, 19, 26,
Marzec: 05, 12, 19, 26,
Kwiecień: 02, 16, 23, 30,
Maj: 07, 14, 21, 28,
Czerwiec: 04, 18, 25,
Lipiec: 02, 09, 16, 23, 30,
Sierpień: 13, 20, 27,
Wrzesień: 03, 10, 17, 24,
Październik: 08, 15, 22, 29,
Listopad: 05, 12, 19, 26,
Grudzień: 03, 10.

Cena kursu:

UWAGA: Specjalna cena dla naszych Klientów tylko 18 PLN za 1 godzinę nauki.

Kurs: Ilość godzin tygodniowo: Czas trwania: Cena:
General Intensive English 25 godzin, od 8:00 do 13:30 lub od 13:15 do 18:30, od Poniedziałku do Piątku. 13 tygodni + 4 tygodnie na zwiedzanie lub pracę (cały etat) 2 040 $ AUD

Opłata rejestracyjna: 200 $ AUD
Opłata administracyjna: 690 PLN

Kurs: Ilość godzin tygodniowo: Czas trwania: Cena:
General Intensive English 25 godzin, od 8:00 do 13:30 lub od 13:15 do 18:30, od Poniedziałku do Piątku. 26 tygodni + 4 tygodnie na zwiedzanie lub pracę (cały etat) 4 080 $ AUD

Opłata rejestracyjna: 200 $ AUD
Opłata administracyjna: 290 PLN

Praca w australii:

Osoby wyjeżdżające na okres minimum trzech miesięcy, na podstawie wizy studenckiej mogą legalnie pracować 20 godzin tygodniowo podczas trwania kursu, a po ukończonym kursie 40 godzin tygodniowo przez okres 4 tygodni. O pozwolenie na pracę można ubiegać się z chwilą rozpoczęcia nauki w szkole. Należy wypełnić wniosek w Urzędzie Imigracyjnym oraz wnieść opłatę w wysokości 60 $ AUD. Nasz rezydent w Sydney doradza w zakresie znalezienia oferty pracy.

Średnie roczne wynagrodzenie wynosi 20 - 25 tys. $ AUD, studenci pracują głównie w gastronomii, hotelarstwie, usługach. Stopa bezrobocia w Australii wynosi tylko 6% i w wielu dziedzinach jest dużo wolnych miejsc pracy.

Przykładowe prace uczestników programu:

Prace budowlane:
 • malowanie 15 - 28 $ AUD
 • inne prace budowlane 17 - 20 $ AUD


 • Restauracje i kawiarnie:
 • kuchnia 12 - 19 $ AUD
 • kelnerzy 13 - 22 $ AUD
 • pomoc kelnera 12 - 19 $ AUD
 • praca za barem 13 - 18 $ AUD


 • Supermarkety i sklepy odzieżowe:
 • kasjer, sprzedawca 15 - 18 $ AUD


 • Opieka na starszymi osobami:
 • opieka w domu 16 - 22 $ AUD
 • opieka w szpitalu 16 - 19 $ AUD


 • Hotele:
 • sprzątanie 13 - 19 $ AUD
 • recepcja 13 - 17 $ AUD


 • Rok podatkowy w Australii trwa od 1 lipca do 30 czerwca, a kwota wolna od podatku wynosi 6 000 $ AUD. Odpowiednik polskiego ZUS (SUPERANUATION) nie jest potrącany z pensji pracownika, płaci go pracodawca. Po opuszczeniu Australii istnieje możliwość jego odzyskania

  Serwis w Australii (opcjonalnie):

  Serwis prowadzony jest przez polskojęzycznego rezydenta, który od 6-ciu lat opiekuje się studentami z Polski. W ramach serwisu oferujemy:

  1. Pośrednictwo w znalezieniu i wynajęciu mieszkania.
  2. Odbiór z lotniska i przewóz do miejsca zamieszkania.
  3. Przekazanie informacji praktycznych o korzystaniu z komunikacji miejskiej, wykonywaniu rozmów telefonicznych, lokalizacji szkoły i bibliotek.
  4. Pomoc w nagłych przypadkach jak: wypadek, nagła potrzeba skontaktowania się z rodziną, wcześniejszy wyjazd do Polski.
  5. Pomoc w uzyskaniu pozwolenia na pracę.
  6. Pomoc w założeniu konta bankowego oraz uzyskaniu numeru podatkowego.
  7. Doradztwo w znalezieniu oferty pracy.
  8. Pomoc w wykupienia dodatkowych kursów, oraz w uzyskaniu przedłużenia wizy.


  Cena serwisu: 290 $ AUD

  Mieszkania ze śniadaniem i kolacją

  Lokalizacja

  Kurs językowy w australii Wschodnia dzielnica Sydney, 5 minut pieszo od stacji kolejowej i węzła autobusowego na Bondi Junction i około 20 minut pieszo od sławnej plaży Bondi Beach. Hostel położony jest również na przeciwko pięknego parku.
  BONDI JUCTION (BJ) jest jedną z bardziej znanych dzielnic w Sydney. Z racji swojego doskonałego położenia i charakteru uważana jest za najlepsze miejsce do zamieszkania.
  Wynika to z bezpieczeństwa, położenia przy oceanie, dobrego transportu i bliskości samego centrum Sydney (około10 minut pociągiem). Dodatkowo BJ posiada jedno z największych i najnowocześniejszych centrów handlowych, w którym znajduje się wiele sklepów z odzieżą, kosmetykami, a także dwa duże supermarkety COLES and Woolworths. Duże centrum handlowe to szansa na znalezienie zatrudnienia w jednym z punktów usługowych.

  Dlaczego Bondi Junction

  Wybierając BJ kierowaliśmy się wieloma względami, które zostały już wcześniej wymienione, ale najważniejszymi był doskonały transport i możliwość szybkiego dojazdu do szkoły, centrum i plaży, a z mojego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakiej wam będzie brakowało w Sydney jest CZAS!!!
  Po paru godzinach w pracy i szkole nie życzę nikomu spędzenia godziny w pociągu lub autobusie w dość dużej wilgotności, jaka tutaj panuje. Dodatkowym atutem jest elastyczność gospodarza Hostelu, ponieważ minimalnym okresem zamieszkania jest 1 tydzień, za który płacicie w Polsce, a także 3-dniowy termin wypowiedzenia oraz brak zastawu za mieszkanie, który jest normalnie praktykowany w Australii

  Warunki

  Kurs językowy w australii Pokoje 2 lub 3-4 osobowe. W większości pokoi znajduje się telewizor, można też korzystać ze świetlicy znajdującej się na parterze, która jest otwarta do 22:30. Hostel zaopatruje gości w pościel, która jest zmieniana co tydzień w sobotę. Pokoje są sprzątane raz w tygodniu. W cenę wliczone są również dwa posiłki:
  1. śniadanie - mleko, płatki, chleb tostowy, dżem, jajko sadzone, kawa, herbata.
  2. kolacja - dania mięsne, rybne, pasty, itp.
  Śniadania i kolacje serwowane są od poniedziałku do piątku, w ściśle określonych godzinach i nie ma możliwości ich przesuwania bez względu na powód. Nie ma możliwości wyboru dań i jadłospisu!
  Hostel posiada własną pralnię, w której studenci mogą prać swoje osobiste rzeczy (koszt to 1 AUD za pranie), jest również deska do prasowania i żelazko.
  Jedna łazienka jest do dyspozycji 8 osób.
  Kuchnia jest ogólnodostępna, można korzystać ze wspólnej lodówki. Nie wolno umieszczać na ścianach żadnych plakatów, zdjęć oraz spożywać alkoholu.

  Ceny za tydzień za 1 osobę ze śniadaniem i kolacją (od poniedziałku do piątku)

  Pokój dwuosobowy - 145 $ AUD
  Pokój trzy-czteroosobowy -130 $ AUD.
  Pokój jednoosobowy można wykupić na miejscu w Sydney.

  Depozyt

  Od każdego gościa wymagane jest 15 $ AUD depozytu za klucze, zwracanego ostatniego dnia po wyprowadzce i zwróceniu kluczy. W razie zagubienia kluczy depozyt przepada.
  Depozyt jest płatny na miejscu w Sydney.


  Wiza studencka:

  Warunki jakie należy spełnić aby otrzymać wizę studencką:
  1. Dobry stan zdrowia. Choroby, które wykluczają otrzymanie wizy:
    - gruźlica
    - choroby serca
    - żółtaczka B i C
    - HIV
    - choroby nerek oraz wątroby
    - choroby psychiczne
    - choroby układu oddechowego
    - osoba wyjeżdżająca nie może być w ciąży
  2. Wykupienie kursu na minimum 13 tygodni oraz ubezpieczenia OSHC na okres wyjazdu.
  3. Posiadanie ważnego paszportu na okres minimum 6 miesięcy.
  4. Oficjalne potwierdzenie przyjęcia na kurs, wydane przez australijską instytucje edukacyjną.
  5. Posiadanie odpowiedniej ilości funduszy pozwalających na pokrycie kosztów utrzymania podczas planowanego pobytu w Australii (nie zawsze wymagane przez ambasadę).
  6. Zaświadczenie z pracy lub uczelni o przyznanym urlopie na czas wyjazdu (nie zawsze wymagane przez ambasadę).
  7. Niekaralność w Polsce jak i poza jej granicami.
  8. Opłacenie wniosku wizowego do Australii w wysokości 430 $ AUD.
  9. Pozytywne przejście badań lekarskich u lekarza wskazanego przez ambasadę.
  Procedura zapisów na kursy językowe lub college:
  1. Wybór kursu oraz czasu jego trwania.
  2. Zapoznanie się z warunkami otrzymania wizy studenckiej.
  3. Podpisanie zasad udziału w programie
  4. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego - Enrolment Form.
  5. Wniesienie wymaganych opłat za kurs.
  6. Wniesienie opłaty wizowej oraz wypełnienie wniosku wizowego.
  7. Dokonanie badań lekarskich u lekarza wskazanego przez ambasadę australijską.
  8. Wykupienie biletu do/z Sydney.
  Koszty utrzymania w Sydney:

  We własnym zakresie, poniżej podajemy przykładowe ceny w Sydney.

  1. Wyżywienie- średnio należy wydać około 120 $ AUD tygodniowo:
    - chleb od 2 $ AUD
    - wędlina (1 kg) od 10 $ AUD
    - ryby (1 kg) od 8 $ AUD
    - sery (1 kg) od 12 $ AUD
   Ceny w restauracjach:
    - śniadania od 5 $ AUD
    - obiady od 7 $ AUD
  2. Transport: bilet tygodniowy obowiązujący na cały transport miejski w Sydney w strefie podmiejskiej kosztuje 32 $ AUD.
  Informacje ogólne:

  red rocks Stolica: Canberra.
  Powierzchnia: 7682,3 tys. km2.
  Ludność: 19 488 963 mieszk. (2001), w tym ludność rdzenna 372 tys. mieszkańców. Polonia australijska stanowi ok. 140 tys. osób.
  Język urzędowy: angielski.
  Jednostka monetarna: dolar australijski.
  Podział administracyjny: 6 stanów i 2 terytoria federalne, mające autonomię. Wyznania: chrześcijanie - 73% -> katolicy 26,1%, anglikanie 23,9%, unitarianie - 7,6%, in. protestanci - 9,8%, ateiści - 12,7% oraz buddyści i muzułmanie.
  Sydney: najstarsze i największe miasto Australii, w jednym z najbardziej malowniczych naturalnych portów na świecie, to tętniąca życiem, fascynująca metropolia, która kusi wspaniałością przyrody, śmiałymi barwami, drapaczami chmur i jachtami.
  Prawo jazdy: należy wyrobić w Polsce międzynarodowe prawo jazdy, które jest ważne w Australii na okres 3 miesięcy. Jeżeli chcą Państwo wyrobić australijskie prawo jazdy należy przetłumaczyć polskie prawo jazdy u wyznaczonego przez wydział drogowy tłumacza. Następnie należy zdać test teoretyczny oraz praktyczny.
  Napięcie elektryczne: 240/250 V, inne gniazdka niż w Polsce należy wykupić na miejscu adapter (około 10 $ AUD).
  Czas lokalny (dotyczy Sydney): czas polski plus 8 godzin w okresie letnim, w okresie zimowym czas polski plus 10 godzin różnicy.
  Szczepienia: Szczepienie na żółtą febrę jest jedynym szczepieniem, które jest wymagane w określonych przypadkach (jeśli przebywali Państwo w Afryce lub Ameryce Południowej przez okres sześciu dni poprzedzających przyjazd do Australii, fakt ten musi zostać odnotowany na Karcie Lądowania).
  Telefon publiczny: 45 centów.
  Karta telefoniczna do Polski: 1 minuta od 2,50 centa z Ozzie Studycare Card.
  List do Polski: 1,1 $ AUD.
  Ruch uliczny: lewostronny, autostrady bezpłatne za wyjątkiem niektórych odcinków w Sydney.
  Woda bieżąca: ozonowana, można pić bezpośrednio z kranu.


  W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

  Tel:   (022)  331 00 00-01
  Fax:  (022)  331 00 03
  E-mail:  australia@foster.net.pl

   
     
  Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.